3 on 3 BASKETBALL May 7th & 8th 2016

Game Times & Court

2017 APPLE BLOSSOM 3on3 May 6th & 7th 2017 Game times will be listed on this page after 6:30 pm on May 4th 2016

Team Contact (only) will be e-mailed game times

TEAMS MUST REGISTER BEFORE THEIR FIRST GAME

Click here to download the game times below in PDF format

To print out the game times below download the PDF file at the above link and print it out

—————————-

 Saturday, May 7th

Adult
6 foot Under
Nothings Free (Spokane) 10
Optic (EW) 10
Happy 35th Laurel (W) 10
GYDs (Cheney) 10
Here 4 Beer (Brewster) 10
Boom Squad 10
Latino Heat (Spokane) 10
Disruption (W) 10

Mens Comp/Mens Open
Wedgewood Warriors (W/Sea) 10
Aberdeen Boyz (W) 10
Sons of Legend (Soap Lake) 10:30
Beat Town Yetis (W) 10
Too Old for This (Okanogan) 10:30
Below the Rim (W) 10:30
Running Goonies (Sea) 10:30
Past Our Prime (W) 10:30
View (Entiat) 10:30
L.A./WHS 10:30

*Please RECHECK your game time before coming out and be early to check in

—————————-

Saturday, May 7th

Boys

1st/2nd
Young Gunz (Sunnyside) 3
WVC #1 (W) 3
WVC #2 (W) 3
Bombers (W) 3
9th/10th
Curry2 (W) 12:30
Originals (EW) 11
Cashmere 11
2K Cheese (W) 11:30
JWJ (Lev) 12:30
0359 (W) 11:00
Green Releases (W) 12
Donkey Punch (ML) 12:30
Hometown Flyers (Omak) 12
Cashmere C 11
Kobe-Von-Kenboi (W) 12:30

11th/12th
Discount Auto Glass (EW) 1:30
Town Scion (EW) 1:30
FOH Team LaVine (W) 2:30
Lay Ups (Omak) 2:30

*Please RECHECK your game time before coming out and be early to check in

—————————-

Sunday May 8th

Girls
3rd/4th
Eastmont (EW) 1:30
Ellensburg 3 1:30
Beast Don’t Rest (Omak) 2:30

5th/6th
Warriors (Omak) 9
Furious Four (EW) 9
Cashmenatchee (W/C) 9
Eastmont Ballers (EW) 9
Supergirls (Omak) 9
Curry Up & Shoot (EW) 9
Shooting Panthers (W) 9
Ellensburg 9

7th/8th
Eastmont Ladycats (EW) 12:30
Hoop Troop (EW) 12:30
Entiat 11:30
Incrediballerz (EW) 1:30

High School
Entiat 2:00
Spokane 2:00

*Please RECHECK your game time before coming out and be early to check in

—————————-

Sunday, May 8th-continued

Boys
3rd/4th
Riverhawks (W) 9:30
Cashmere Boys (Cash) 9:30
Buzzer Beaters (Eburg) 9:30
Young Gunz (Sunnyside) 9:30
Attack the Glass Baby (EW) 10:00
Chelan  10:00
D. Dynamite (W) 10:00
Wenatchee Worries (W) 10:00
5th/6th
Ballaholics (EW) 8:30
Mama’s Boys (Chelan) 8:30
All Stars (EW) 8:30
Eastmont McSwaggers (EW) 8:30
Thunder-Blue (EW) 8:30
Thunder-Gray (EW) 9:00
W. Superstars (W) 9:00
The Hoopers (EW) 8:30
Dish and Swish (W) 9:00

7th
White Lightening (EW) 10:00
Nerd Alert 2 (Malaga) 10:00
Billy Goats (Orondo) 10:00
C-Town Ballers (Cash)10:00
Ricky Ballers  10:00
Legion of the Hoops (Lev) 10:00

8th
UDN 8:30
White Out (W) 9:30
Court Kings (W) 9:00
Green Team (EW) 8:30
Jazz Wizards (Lev) 8:30
Cashmere Got Hoops 8:30
Rainmasters (EW) 9:00
Splash Bros (EW) 8:30
Fat Cash (Cash) 8:30
Cashmere Salvage 9:30

NEWS
SPONSORS

YMCA


Wenatchee AAU Group

jmgmusic-001

JMG Entertainment

pepsi-logoWVC Sports logo WVC logo
Event Countdown
Other 3 on 3 events